Transatlantické partnerství pro obchod a investice - To je TTIP

TTIP - obchodní dohoda s USA je nezbytná pro udržení životní úrovně v EU

Ambiciózní plán o volném obchodu se Spojenými státy umožní Evropě udržet své místo na špici hospodářského žebříčku ve světě a zvýší se tím i hrubý domácí produkt EU. ->

Číst dál...

Zaměstnanecké výhody - Jak ušetřit !!

Benefity poskytuje zaměstnavatel svým zaměstnancům jako formu určitého bonusu mimo mzdu, a to buď ve formě hmotné, peněžní či ve formě jiné služby. Mezi ty nejčastější patří následující:

Číst dál...

Jednorázová vs. pravidelná investice

Každý kdo chce začít investovat, by měl znát rozdíl mezi investicí jednorázovou a pravidelnou, rozdíl mezi výší rizika, volatilitou (kolísavostí) a možností zisku. Také je důležité si rozumně uvědomit, jakou částku můžete při 100% nezdaru postrádat, protože jakékoliv investování je primárně o počítání, informacích, analýzách a statistikách.

Číst dál...

BRIC …aneb jak „rozvojové“ země přináší investorům slušné peníze II. díl

Indie - theExperts odborný časopis„I“

Indie - Tato země, které vévodí  3.nejpoužívanější jazyk na světě - Hindština, patří díky své ekonomice  mezi rozvíjející se trhy světových ekonomik.  S celkovým počtem přesahujícím 1,2 mld. obyvatel se tato republika řadí na 2. místo v počtu obyvatel na světě, což samo o sobě znamená velké množství pracovní síly (levné pracovní síly), protože zde existuje stále velké množství lidí, žijících na pokraji chudoby.

Číst dál...

BRIC …aneb jak „rozvojové“ země přináší investorům slušné peníze I. díl

BRIC theExperts.czZkratka BRIC, jak už bylo napsáno v titulku, značí 4 „rozvojové“ země, a to konkrétně Brazílii, Rusko, Indii, Čínu. Tento fond, který ve svém portfoliu fondů nabízí např. Franklin Templeton, se řadí mezi velmi rizikové fondy s velmi vysokou volatilitou - kolísavostí (za roky 2007-2009 bylo „zhodnocení“ následující: 35,3%; - 59,7%; 84,7%), ale zároveň hovoříme o potenciálu velkého výnosu. To prozrazuje velmi zajímavou investiční příležitost, jedná se ale o běh na delší a dlouhou trať – doporučený investiční horizont se pohybuje někde mezi 5ti a 99ti lety J.

Číst dál...

Afrika, jak ji možná (NE)ZNÁTE…Investice

investice afrika…v minulém článku jsme si psali o investování do „chudé“ velmoci Číny, o jejích přednostech i vroubcích.

Dnes se podíváme na zoubek černému kontinentu - „matičce“ Africe.

Číst dál...

Proč své investice směřovat do Číny…a proč NE!

čínaV posledních několika měsících začíná být v menších a středních kruzích investorů v módě investování do tzv. rozvojových zemí (do zemí 3. světa), mezi které spadá i Čína. To ale s největší pravděpodobností neprávem.

Číst dál...